W trosce o Twoją wygodę używamy cookies. Dlaczego cookies są dobre?

Wychodzę za mąż!

Tak, wychodzę za mąż.

Na trzy cztery… pierwsza myśl?

BIAŁA SUKNIA!

 

BIAŁA SUKNIA!

Każda przyszła panna młoda siłą rzeczy myśli, jak będzie wyglądała w tej jedynej, wymarzonej sukni ślubnej.  Zastanawia się jaki fason wybrać, kolor- biały czy śmietankowy, z welonem czy bez, może jednak wianek z polnych kwiatów, czy buty będą pasować do sukni i czy odkryte plecy to dobry pomysł.

Ale… 99% kobiet- przyszłych panien młodych, zastanawia się czy nie za grubo będzie wyglądała w BIAŁEJ sukni?!  Wymyślam? Przecież TY tak nie miałaś… A może jednak miałaś? Nie, nie myślisz o tym… Przecież zawarcie sakramentu małżeństwa ma być przeżyciem duchowym i złączeniem węzłem małżeńskim z tym jedynym- na całe życie!  Suknia, kwiaty, welon to tylko dodatek- nic nie znaczący…

Teraz! Tutaj! Przyznaj się przed sobą, że myślisz/łaś, w zasadzie w pierwszej kolejności o swoim wyglądzie!

W dzisiejszych czasach mass media kreują idealny wizerunek dziewczyny w pięknej, doskonale dobranej sukni, z dodatkami, które cudownie komponują się do wybranej kreacji. Cera modelek z okładek nie pozostawia nic do życzenia.

Gęste i lśniące włosy delikatnie opadające na ramiona. Zęby w  kolorze śnieżnobiałym… I ta figura- długie nogi, wąska talia, filigranowe ramiona  i perfekcyjnie gładkie plecy… A jakie to ma odzwierciedlenie w rzeczywistości?
            Perfekcjonizm zostawmy Bogu!  Każda z nas jest idealna na swój sposób.  Przestawię mój punkt widzenia…
Biorę ślub 4 czerwca. Do tego dnia zostało 2 dłuuugie miesiące. Dlaczego piszę „długie”? Bo nie mogę się doczekać tego dnia! Nie mogę doczekać się kiedy poślubię mojego wybranka i powiem  przysłowiowe: „ TAK” , ale również z niecierpliwością czekam na całe to zamieszanie przedślubne- kwiaty, druhny, muzyka, tańce weselne i oczepiny… Chociaż najbardziej czekam na dzień,  kiedy pójdę z całą moją świtą (mamą, przyszłą teściową  i przyjaciółkami) na przymiarkę sukni ślubnej!
            Do sedna… Żeby wybrać kreację weselną muszę wyglądać tak,  jakbym chciała wyglądać w dzień naszego ślubu.  Czy tak wyglądam? Czy dobrze czuję się w swojej skórze?  Jeśli mam być z Wami całkowicie szczera... odpowiedź brzmi: „ NIE, nie czuję się dobrze…” Chciałabym poprawić to i owo.      Dieta ? Ćwiczenia? Może tylko głodówka miesiąc przed ślubem? 
W Internecie oraz w gazetach „ślubnych” można znaleźć setki porad pod tytułem: „ Jak schudnąć przed ślubem?” . Jednak, nie tego szukam!
Do dnia ślubu pozostało 2 miesiące.  Wystarczająco dużo, aby zdrowe i rozsądne odżywianie korzystnie wpłynęło na to, jak będziemy wyglądać w dzień naszego święta. Miejmy na względzie fakt, że chociaż prawdopodobnie suknię ślubną wybierzemy 5 miesięcy przed „dniem ostatecznym” to zwężenie jej o kilka centymetrów nie będzie sprawiało problemuJ.

Zarządzam: „PROJEKT PANNA MŁODA! „
Przez 2 miesięce niezależnie od okoliczności będę prowadziła „Dzienniczek żywienia przyszłej panny młodej” . W dzienniczku znajdziecie przepisy na zdrowe i smaczne dania, które wpłyną pozytywnie na Waszą sylwetkę, cerę oraz samopoczucie!  Również  pojawią się porady dotyczące odpowiednich ćwiczeń poprawiających naszą kondycję, która będzie potrzeba do całonocne zabawy na weseluJ. Odnajdziecie także wskazówki jak poprawić stan skóry, paznokci i włosów! 
To wyzwanie potraktujmy jako formę rozrywki i sprawdzenia swojej silnej woli! Jeśli czujesz się w swoim ciele perfekcyjnie popracuj nad duchową częścią siebie J

Skontaktuj się ze mną!

 

Dietetyk Kliniczny mgr Maria Legutko

 

Nowy Targ

Intermed

ul. Wojsk Ochrony Pogranicza 8A
34-400 Nowy Targ

 

Frydman

ul. Jana Pawła II 31
34-435 Frydman

 

Centrum Medycze "Batorego"

al. Batorego 77
33-300 Nowy Sącz


tel.: 609 390 353
maria@legutko.pl

Możliwość dojazdu do pacjenta - wizyta + koszt dojazdu.

 

 

Napisz do mnie

Znajdź mnie!

do góry
do dołu