W trosce o Twoją wygodę używamy cookies. Dlaczego cookies są dobre?

Kiedy wpadłam na pomysł założenia strony internetowej „ Przewodnik zdrowia”, chciałam żeby zawierał jak najwięcej informacji dotyczących diety, żywienia i po prostu jedzenia. Wiadomo, że nasze zdrowie i samopoczucie zależy w dużej mierze od tego jak się odżywiamy.

Moje wykształcenie i zamiłowanie do dietetyki i zdrowego stylu życia, wymaga ode mnie jedzenia nieprzetworzonych, wartościowych produktów, dbania o zbilansowane posiłki i przestrzeganie regularności ich spożywania.
Hmm.. . Ale to nie jest takie proste! Jak każdy normalny człowiek mam swoje zachcianki, czasem nie mam możliwości zjedzenia czegoś w miarę wartościowego i ekologicznego albo patrząc na kogoś kto zajada się hamburgerem, czekoladą… Chyba sami rozumiecie ! J
            Tym razem było nieco inaczej. Dojechaliśmy do punktu docelowego- miasto Reno w Nevadzie. Stamtąd rano chcieliśmy wyruszyć do Tahoe Lake żeby móc podziwiać piękno natury, czyli największe górskie jezioro w USA.
Nie spodziewaliśmy się tylko, że temperatura spadnie poniżej 0 stopni Celsjusza i po raz kolejny nie uda nam się spędzić nocy pod namiotem.
Jedynym wyjściem z sytuacji, było zatrzymanie się w miejscu żeby skorzystać z wi-fi i znaleźć nocleg w rozsądnej cenie.
 Padło na McDonalda. Wiadomo, żeby za darmo surfować po internecie trzeba coś zamówić… Zamówiłam frytki, a Konrad ( mój narzeczony) cheeseburgera. Wiem, wiem… „samo zdrowie” :P.
Nadmienię, że Konrad- fan Maka  i wszelkich fast foodów, połowę swojego cheesa wyrzucił do śmieci.
Ja, swoje frytki zjadłam. Fakt, nie były tak smaczne jak w Polsce, ale byłam głodna i nie lubię wyrzucania jedzenia do kosza.
Okazało się, że zjedzenie tych nieszczęsnych frytek nie było dobrym pomysłem, a o tym przekonałam się 16 godzin później.
            Zwiedziłam wszystkie ubikacje  wokoło jeziora Tahoe. Krajobrazem niestety nie mogłam zbyt długo się zachwycać, bo co 10 minut biegusiem leciałam do najbliższe łazienki.
Dziękować Bogu, że przy każdym punkcie widokowym były kibelki. Ha! Jeszcze w każdym był papier toaletowy :D .

 

Wniosek jest jeden, ale za to bardzo ważny! Amerykański McDonald’s = sraczka!
                       

Tahoe Lake (granica Nevady i Kaliforni). Okolica podobna w jakiej mieszkam w Polsce- Jezioro Czorsztyńskie (www.frydman.pl) J

Skontaktuj się ze mną!

 

Dietetyk Kliniczny mgr Maria Legutko

 

Nowy Targ

Intermed

ul. Wojsk Ochrony Pogranicza 8A
34-400 Nowy Targ

 

Frydman

ul. Jana Pawła II 31
34-435 Frydman

 

Centrum Medycze "Batorego"

al. Batorego 77
33-300 Nowy Sącz


tel.: 609 390 353
maria@legutko.pl

Możliwość dojazdu do pacjenta - wizyta + koszt dojazdu.

 

 

Napisz do mnie

Znajdź mnie!

do góry
do dołu