W trosce o Twoją wygodę używamy cookies. Dlaczego cookies są dobre?

Wracając z Yellowstone przejeżdża się przez stan Idaho, gdzie główną drogą dojeżdża się do uroczego miasteczka Big Sky. Miejscowość położona jest w górach, a jej hasło reklamowe zachęcające turystów do przyjazdu, brzmi: „ Life and land from the heart of the Yellowstone Region”. Bliskość Parku Narodowego oraz liczne stoki narciarskie przyciągają tu wielu amatorów górskich wycieczek i sportów zimowych.


Alergicy mogą się tutaj poczuć jak w domu. Wystarczy tylko w restauracji lub barze wspomnieć kelnerowi: „ I’m gluten free” ( Jestem bezglutenowa), a oni z uśmiechem na twarzy odpowiadają, że to żaden problem.

Osobiście polecam knajpkę „ River House Grill”.
Restauracja urządzona w przyjemnym klimacie. Drewniany wystrój i kominek sprawia, że nawet w największy mróz, robi się cieple. Latem można zjeść posiłek na dużym tarasie i cieszyć się widokiem na otaczające góry. Dopełnieniem w River House jest muzyka Country, która idealnie pasuje do tego miejsca.

            Kelner w tej restauracji zaproponował kilka opcji do wyboru  w wersji bez glutenu, jaj, mleka i przetworów mlecznych. Wybrałam siekaną wołowinę w ziołach, podaną z pieczonym ziemniakiem i brokułami. Do mięsa można było dodać sos barbeque, który był przyrządzony w wersji „dla alergika”. Koszt takiego zestawu to 14$.
Narzeczony, który nie jest alergikiem mógł zamówić to na co miał ochotę. Wybór padł również na siekaną wołowinę pod sosem barbeque z kolbą kukurydzy i ze specjałem kuchni- czerwoną fasolką. Na talerzu, na deser dodatkowo położone było drożdżowe ciastko.
Tempo w jakim pochłonął swoje danie dawało do zrozumienia, że jego zestaw był niemniej smaczny od mojego „alergicznego”.
            Z czystym sumieniem polecam „ River House Grill” w Big Sky!

Siekana wołowina z pieczonym ziemniakiem i brokułami

Siekana wołowina z sosem i czerwoną fasolką

Skontaktuj się ze mną!

 

Dietetyk Kliniczny mgr Maria Legutko

 

Nowy Targ

Intermed

ul. Wojsk Ochrony Pogranicza 8A
34-400 Nowy Targ

 

Frydman

ul. Jana Pawła II 31
34-435 Frydman

 

Centrum Medycze "Batorego"

al. Batorego 77
33-300 Nowy Sącz


tel.: 609 390 353
maria@legutko.pl

Możliwość dojazdu do pacjenta - wizyta + koszt dojazdu.

 

 

Napisz do mnie

Znajdź mnie!

do góry
do dołu